Ćmińska Liga Szóstek – 3 kolejka.

Po trzech tygodniach zmagań nowym liderem został zespół MMW Szalunki Kielce. W hicie kolejki, Defro Strawczyn pokonało Skan-Color aż 7:3. „Pojedynek snajperów” zdominował Mariusz Galus, kompletując hat-tricka. W wyścigu o koronę strzelców, minimalnie prowadzi Tomasz Raczyński z Szalunków. Po dyskwalifikacji Harnasi Kielce, bez zwycięstwa w lidze pozostaje drużyna Soccer City.

MMW Szalunki 4: 3 (2:0) HaQ Finance

Bramki: Karol Dudzik 2x, Tomasz Raczyński, Marcin Szydłowski – Krystian Jas, Karol Opara 2x

Piętka na wagę trzech punktów

W 3 minucie spotkania, po szybko wykonanym rzucie wolnym bramkę dla Szalunków zdobył Marcin Szydłowski. HaQ próbował szybko odpowiedzieć po wznowieniu gry, jednak między słupkami czujny był.. obrońca MMW, Paweł Jarząb. Przed zakończeniem pierwszej połowy wynik podwyższył Karol Dudzik, który wykorzystał dobre podanie Grzegorza Kosmali z prawej strony boiska. Drugi kwadrans to wyraźna dominacja HaQ Finance – zamknięci na własnej połowie „seledynowi” musieli cały czas włączać do gry bramkarza. Po wymianie kilku podań na jeden kontakt, wzorową kontrę z zimną krwią wykończył Tomasz Raczyński. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, sprawy w swoje ręce wziął duet Opara-Jas. Pierwszy z nich huknął z 15 metrów, a drugi doskonale wykończył rzut rożny strzałem głową. Zawodnicy HaQ atakowali, jednak albo zawodziła skuteczność, albo dobrze interweniował Jarząb. Ostatnie słowo należało do podopiecznych Kosmali – z zerowego kąta, pięknym strzałem piętką popisał się defensor Szalunków – Karol Dudzik. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu, drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Karol Opara. Na więcej zabrakło już czasu, i bardzo ważne punkty powędrowały na konto MMW.

MVP: Karol Dudzik (MMW Szalunki)

Skan Color 3:7 (2:5) Defro Strawczyn

Bramki: Mateusz Matysek 3x – Adrian Dadas, Damian Dłużniewski, Mariusz Galus 3x, Paweł Ślusarczyk 2x

„Maniek” łowca bramek

Hit kolejki lepiej rozpoczęli gracze Defro – już w 2 minucie blisko zdobycia bramki był Paweł Ślusarczyk. Zawodnicy ze Strawczyna dyktowali warunki na boisku, grając atrakcyjną dla oka piłkę. „Fioletowi” zostali zepchnięci do defensywy, broniąc się na własnej połowie. Strzelanie rozpoczął Adrian Dadas, pokonując z bliskiej odległości golkipera Skan-Color Team. W odstępie kilku minut trzy skuteczne kontrataki wyprowadzili zawodnicy ze Strawczyna. Dwa trafienia zanotował Paweł Ślusarczyk, dokładając również asystę przy bramce Galusa. Podopieczni Rafała Głuszka starali się zmniejszyć stratę do przeciwnika – sytuacje sam na sam w 12 minucie meczu pewnie wykorzystał Mateusz Matysek. Ten sam zawodnik, chwilę po wznowieniu gry po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, Defro dołożyło kolejnego gola. Świetną, indywidualną akcją popisał się Damian Dłużniewski. Pozostała część spotkania należała do napastnika „bordowych”, Mariusza Galusa. Wykorzystując proste błędy defensorów Skan-Color, strzelił dla swojego zespołu dwie bardzo ważne bramki. W 27 minucie hat-tricka skompletował Matysek, dla którego był to udany debiut w barwach Skan-Color. Defro Strawczyn, po 3. Serii gier potwierdziło aspiracje mistrzowskie. Wielce prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu zapewnią sobie udział w grupie medalistów Ćmińskiej Ligi Szóstek.

MVP:  Mariusz Galus (Defro Strawczyn)

MMW Szalunki 8:3 (4:0) Soccer City

Bramki: Karol Dudzik, Paweł Jarząb 2x, Tomasz Raczyński 4x, Marcin Szydłowski – Karol Janicki 2x, Karol Zwierzyński

„Raczyński show” po raz drugi

Szalunki, w uzupełnionym składzie, z nominalnym bramkarzem rozpoczęły ten mecz z przytupem – dobre podanie Dudzika wykorzystał w 4 minucie Paweł Jarząb. „Żółci” starali się szybko wyrównać wynik, próbując strzałów z dystansu. Na 2: 0 podwyższył w 7 minucie Szydłowski. Przewaga MMW rosła, czego efektem były kolejne bramki – tym razem autorstwa Tomasza Raczyńskiego. Zawodnik „seledynowych” wyróżniał się w tym spotkaniu szybkością, techniką i zmysłem rasowego snajpera. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze Soccer City – najpierw błąd Kosmali wykorzystał Karol Janicki, a minutę później z dystansu trafił Karol Zwierzyński.

W 21 minucie kolejnego gola w tym meczu zdobył Jarząb, strzelając z bliskiej odległości. „Żółci” odpowiedzieli za sprawą Janickiego, jednak pozostała część spotkania należała do Szalunków. Na 6: 3 podwyższył Karol Dudzik, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Soccer City. Czwartego gola po podaniu Grzegorza Kosmali zdobył w 28 minucie Tomasz Raczyński. W ostatniej akcji meczu ten sam zawodnik wykorzystał prostopadłe podanie Szydłowskiego, ustalając wynik końcowy. Gracze Soccer City, po dyskwalifikacji Harnasi Kielce są jedyną drużyną bez zwycięstwa w lidze.

MVP – Tomasz Raczyński (MMW Szalunki)

Skan Color 4:5 (2:3) A jakoś to będzie

Bramki: Rafał Głuszek, Przemysław Urbanek 3x – Mateusz Kaniewski, Norbert Kukliński 2x, Piotr Sobczyk, Jakub Zachariasz

Wyszarpane zwycięstwo w końcówce

Od pierwszego gwizdka Skan-Color próbowało narzucić swoje tempo gry. Zaskakującym strzałem z 15 metrów bramkę dla „A jakoś to będzie” zdobył Mateusz Kaniewski. Radość nie trwała długo, ponieważ 30 sekund później sytuację sam na sam wykorzystał Przemysław Urbanek. W 9 minucie meczu, po precyzyjnym uderzeniu z woleja Rafała Głuszka, prowadzenie objęli „fioletowi”. Brak koncentracji w defensywie i głupie błędy w obronie spowodowały, że sytuacja w tym spotkaniu obróciła się o 360 stopni. Dwa gole dla „A jakoś to będzie” zdobył w końcówce pierwszej połowy Norbert Kukliński. Zawodnicy Skan-Color próbowali strzelać z dystansu – w 17 minucie w poprzeczkę trafił Dariusz Brzozowski. Po doskonale wykonanym rzucie rożnym przez Mateusza Matyska, bramkę wyrównującą zdobył niezawodny Urbanek. Kilka minut później „A jakoś” odpowiedzieli trafieniem Kuby Zachariasza. Prawdziwy horror rozegrał się jednak w końcówce – w 28 minucie po uderzeniu z ostrego kąta wyrównał po raz kolejny Przemysław Urbanek. Na 20 sekund przed zakończeniem meczu, prostopadłe podanie Kaniewskiego z bliskiej odległości wykończył Sobczyk, dając swojej drużynie upragnione, pierwsze zwycięstwo w lidze.