DRAMATURGIA NA KORZYŚĆ DEFRO I POTKNIĘCIE MISTRZA – SKRÓT 2. KOLEJKI LIGI

II kolejka Ćmińskiej Ligi Szóstek za nami. W hitowym spotkaniu KKN Zagnańsk zwyciężyło z Soccer City aż 3-0. Nowym liderem została drużyna MMW Szalunki, która zaledwie zremisowała z ekipą „A jakoś to będzie”. Za niestosowanie się do regulaminu zdyskwalifikowano Harnasi Kielce.

MMW Szalunki – A jakoś to będzie

 

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

W 2 minucie ładnym strzałem z dystansu prowadzenie dla Szalunków zdobył Tomasz Raczyński. Pozostała część pierwszej połowy to przede wszystkim walka w środku pola, oraz serie niedokładnych podań w wykonaniu obu drużyn. Drugą połowę z przytupem rozpoczęli gospodarze – w 18 minucie po krosowym podaniu Kosmali, sytuacje sam na sam zmarnował Karol Dudzik. Gracze MMW atakowali, jednak albo szwankowała skuteczność, albo dobrze interweniował golkiper gości. Dopiero w końcówce meczu „A jakoś” włączyli drugi bieg, a bramkę wyrównującą po składnej kontrze strzelił Kamil Bal. Na więcej zabrakło już czasu, i niespodzianka stała się faktem. Naszym zdaniem zawodnicy „A jakoś to będzie” grają ciekawą dla oka piłkę, a przede wszystkim są mistrzami końcówek, co potwierdzili w dzisiejszym spotkaniu. Na własnej skórze odczuli to także w ubiegłym tygodniu piłkarze Soccer City.

MVP – Kamil Bal (A jakoś to będzie)

Soccer City – KKN Zagnańsk

 

Mądrość i skuteczność gwarancją trzech punktów

Już w pierwszej akcji meczu zawodnicy z Zagnańska mogli objąć prowadzenie – stuprocentową sytuację zmarnował Mariusz Piwowarczyk. Ofensywne nastawienie „majstra” przyniosło rezultat dopiero w 13 minucie. Technicznym strzałem z ostrego kąta bramkę dla KKN zdobył Michał Dąbrowski. Gospodarze próbowali nawiązać kontakt, lecz świetnie obroną dyrygował kapitan „niebieskich” – Damian Piwowarczyk. Minutę przed końcem pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Mariusz Piwowarczyk, pokonując golkipera Soccer City atomowym strzałem z dystansu. W drugiej połowie świetnie interweniował Łukasz Piwowar, często broniąc swój zespół przed utratą bramki. W 25 minucie rezultat spotkania ustalił Kamil Piwowarczyk, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Cieślińskim. Ubiegłoroczny zwycięzca ligi zaprezentował w tym meczu swoje największe atuty – genialną grę z kontry, doświadczenie a także zabójczą skuteczność.

MVP – Łukasz Piwowar  (KKN Zagnańsk)

Defro Strawczyn – Soccer City

 

Kwadrans jak w kalejdoskopie

Worek z bramkami otworzył w 30 sekundzie Dawid Adach, pokonując bramkarza Soccer City pięknym lobem z ok. 10 metrów. Chwile później, błąd obrońcy wykorzystał Daniel Drogosz i gospodarze prowadzili już 2-0. Goście odpowiedzieli trafieniem  Makockiego. Radość trwała kilkanaście sekund, ponieważ po raz kolejny defensywa gości sprezentowała bramkę dla Defro. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Galus. Po dziesięciu minutach mieliśmy już 4-1 – sytuację sam na sam wykorzystał wspomniany wcześniej Galus. Kibice zgromadzeni przy ulicy Świętokrzyskiej deklarowali jasno – jest już po meczu.. jednak trzeba pamiętać, że Soccer City miało jeszcze 15 minut na odrobienie strat. Podopiecznym Karola Janickiego wystarczyły trzy kontry – najpierw dwie bramki strzelił Sosiński, a później błąd Przepióry wykorzystał po raz kolejny Makocki. Ostatnie pięć minut można podsumować w trzech słowach – cios za ciosem. W 25 minucie Ślusarczyk wyprowadza Defro na prowadzenie. Po wznowieniu gry, Janicki strzałem z połowy boiska wyrównuje. Chwile później, fatalny błąd Cieślińskiego wykorzystuje po raz kolejny Ślusarczyk. W ostatniej minucie spotkania zabójczą kontrę przeprowadzają gospodarze – Mariusz Galus strzela swoją 5. Bramkę w lidze i Defro dopisuje na swoje konto kolejne trzy punkty. Działo się, oj działo.. mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej. Bez wątpienia, było to najlepsze spotkanie 2. Kolejki ligi.

MVP – Paweł Ślusarczyk (Defro Strawczyn)

HaQ Finance – KKN Zagnańsk

 

Szachy ligowców, czyli podział punktów na koniec kolejki

W ostatnim spotkaniu drugiej kolejki ligi zespół HaQ Finance podejmował obrońcę tytułu mistrzowskiego – KKN Zagnańsk. Gospodarze, wzmocnieni m.in. Karolem Oparą z Partyzanta Radoszyce rozpoczęli ten mecz spokojnie, nastawiając się na grę z kontry. Katastrofalny błąd w 11 minucie popełnił obrońca HaQ Finance, a sytuacje sam na sam „z zimną krwią” wykończył Mariusz Piwowarczyk.

W końcówce pierwszej części meczu prowadzenie mógł podwyższyć Kamil Piwowarczyk, lecz bezpośrednio z rzutu rożnego trafił w słupek. Pięć minut po wznowieniu gry bramkę wyrównującą mógł zdobyć Zakrzewski, jednak minimalnie chybił. Dobrze dysponowany tego dnia bramkarz KKN skapitulował w 23 minucie, kiedy ładną, indywidualną akcję wykorzystał Opara. Zawodnicy HaQ Finance wyraźnie odżyli, czego efektem była bramka zdobyta przez Krystiana Jasa. Gdy wydawało się, że gospodarze zwycięstwo mają w kieszeni, na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem wyrównał Mariusz Piwowarczyk.

 

MVP – Mariusz Piwowarczyk (KKN Zagnańsk)

MMW Szalunki 6 : 0 Harnasie – W.O.

 

Najlepsi strzelcy:

  1. Tomasz Raczyński (MMW Szalunki), Mariusz Galus (Defro) – 5 bramek
  2. Paweł Ślusarczyk (Defro) – 4 bramki

Czyste konta:

  1. Arkadiusz Cieśliński (Soccer City), Łukasz Piwowar (KKN Zagnańsk) – 1

 

1. MMW Szalunki       3 12-2 7 pkt
2. Defro Strawczyn       3 15-13 6 pkt
3. KKN Zagnańsk       2 5-2 4 pkt
4. Soccer City       4 11-12 4 pkt
5. HaQ Finance       3 7-10 4 pkt
6. Skan-Color Team       2 7-6 3 pkt
7. A jakoś to będzie       3 5-7 2 pkt

 

Pauzował zespół Skan-Color

*Drużyna została zdyskwalifikowana za naruszenie regulaminu rozgrywek.

 

Relacja dzięki uprzejmości Ćmińskiej ligi szustek

Zostaw komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2016 haratam.pl | Developed by haratam.pl | v 3.05
Strona wygenerowana w: 0,527 sekund