20-04-2016 rozpoczęła się pierwsza kolejka Ćmińskiej Ligi Szóstek. Poniżej obszerna relacja przygotowana przez organizatora z haratania ;)

REMIS NA OTWARCIE I SHOW RACZYŃSKIEGO – SKRÓT 1. KOLEJKI LIGI

 

Soccer City 2 : 2 A jakoś to będzie

Mecz trwa dokładnie 30 minut

Pierwszą połowę spotkania możemy określić w skrócie jako „piłkarskie szachy”. Dopiero w 12 minucie wynik otworzył Adrian Ksel, pewnie pokonując bramkarza drużyny przeciwnej strzałem z prostego podbicia. W 21 minucie bramkę na 2:0 strzelił kapitan Soccer City, Karol Janicki.

Gdy wydawało się, że „żółto-czarni” pewnie zmierzają do zwycięstwa, wyraźnie odżyła ofensywa gości. Arkadiusz Cieśliński dwoił się i troił (świetne interwencje między 25 a 28 minutą) aż w końcu skapitulował. Najpierw w 27 minucie Kamil Bal zmniejszył przewagę, a chwile później bezpośrednio z rzutu rożnego wyrównał Mateusz Kaniewski. Do ostatniej sekundy obserwowaliśmy świetne widowisko, lecz żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola na wagę trzech punktów.

MVP – Mateusz Kaniowski (A jakoś to będzie)

 

Soccer City 4 : 0 Harnasie Kielce

Spacer bez większych przeszkód

Już w 30 sekundzie pierwszą groźną sytuacje bramkową przeprowadzili gracze Soccer City. Gołym okiem widać było przewagę gospodarzy, dążących zaciekle do zmazania plamy z inauguracji ligi. W 3 minucie bramkę na 1-0 zdobył Piotr Gołąbek, pewnie pokonując bramkarza Harnasi. Przewaga w posiadaniu piłki rosła, czego doskonałym odzwierciedleniem było piękne trafienie Łukasza Skuzy. Druga część spotkania to dominacja podopiecznych Janickiego. Po szybko wykonanym rzucie rożnym, kolejnego gola zdobył Łukasz Skuza. Kilka sekund przed końcowym gwizdkiem ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Ksel.

MVP – Łukasz Skuza (Soccer City)

 

A jakoś to będzie 2 : 4 Defro Strawczyn

Walka, walka i jeszcze raz walka

Przez pierwszy kwadrans obserwowaliśmy typowy mecz walki. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej części spotkania. Strzelanie rozpoczął w 19 minucie zawodnik Defro Strawczyn, Daniel Drogosz. Następnie chwile nieuwagi golkipera gospodarzy wykorzystał Mariusz Galus, podwyższając prowadzenie „bordowych” strzałem z bliskiej odległości. Kolejne dwa gole po zabójczych kontrach dołożyli obrońcy – Bartosz Przepióra i Mateusz Stępień. Między 25 a 28 minutą „A jakoś to będzie” odpowiedzieli trafieniami Bala i Kaniewskiego, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu. Największy wkład w zwycięstwo Defro miał Sebastian Szymkiewicz, który w pięknym stylu obronił dwie sytuacje sam na sam z Mateuszem Kaniewskim.

MVP – Sebastian Szymkiewicz (Defro Strawczyn)

 

MMW Szalunki 5 : 1 Skan-Color Team

Nieprzypadkowy transfer gwarancją sukcesu

Z ogromną motywacją do tego spotkania podeszli zawodnicy Skan-Color Team. Jednak podenerwowani porażką w turnieju Red Bull Neymar Five, zawodnicy Szalunków od początku postawili rywalowi ciężkie warunki. „Setkę” w pierwszej minucie zmarnował Karol Dudzik. Przez kilka minut obserwowaliśmy sporo gry kombinacyjnej, aż do 4 minuty, kiedy po strzale z prostego podbicia wynik otworzył Tomasz Raczyński. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, rezultat podwyższył Kosmala pewnym strzałem z 5 metrów. Pozostałą część meczu można określić, jako „Raczyński show” – nowy nabytek MMW zdobył w drugiej połowie hat-tricka, co przypieczętowało pewną wygraną faworytów tego spotkania. W 27 minucie bramkę „na otarcie łez” dla Skan-Color Team zdobył Wojciech Żołowicz.

MVP – Tomasz Raczyński (MMW Szalunki)

 

HaQ Finance 6 : 4 Defro Strawczyn

Festiwal pięknych bramek

Cios za ciosem – tak w telegraficznym skrócie można podsumować walkę „beniaminków”. Kontrowersyjne sytuacje, zbędne dyskusje i pięć bramek to najlepsze streszczenie zaciętej rywalizacji w pierwszej części meczu. Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Defro, lecz po trzech perfekcyjnie rozegranych autach (dwa trafienia Krystiana Jasa i jedno Roberta Zagdana) w lepszych nastrojach na przerwę schodzili gracze HaQ Finance. W drugiej połowie zawodnicy ze Strawczyna próbowali odrobić straty (fenomenalna bramka Adacha z rzutu wolnego oraz główka „na raty” Mariusza Galusa) jednak to gospodarze w swoich szeregach mieli gracza wyjątkowego – Jakuba Zakrzewskiego. Trafiając do siatki dwukrotnie w przeciągu 3 minut („wolny” z ok. 15 metrów i akcja indywidualna) walnie przyczynił się do zdobycia pierwszych punktów w lidze. W końcówce meczu ten sam zawodnik pewnym uderzeniem z dystansu ustalił wynik spotkania, potwierdzając aspiracje w walce o koronę króla strzelców ligi.

MVP – Jakub Zakrzewski (HaQ Finance)

 

HaQ Finance 1 : 6 Skan-Color Team

Sensacja na zakończenie pierwszej kolejki

W ubiegłym tygodniu, typując faworyta tego meczu jednoznacznie wskazaliśmy na HaQ Finance. Jednak piłkarze Skan-Color pokazali dzisiaj to, co w futbolu najpiękniejsze – walkę, fenomenalne bramki i organizację na wysokim poziomie. Worek z bramkami otworzył Przemysław Urbanek, który atomowym strzałem pokonał bramkarza HaQ Finance. Gospodarze próbowali wyrównać, jednak po efektownej kontrze „fioletowi”, za sprawą Wojtka Żołowicza zwiększyli przewagę nad rywalem. Chwile po rozpoczęciu bramkę kontaktową zdobył Robert Zagdan, uderzając z prostego podbicia prosto w okienko bramkarza Skan-Color. Drugi kwadrans to dominacja gości, którzy za sprawą Kołodzieja, Pelikana i Urbanka pogrzebali szansę HaQ Finance na komplet punktów w pierwszym tygodniu rozgrywek. „Wisienkę na torcie” dołożył w ostatnich sekundach Dariusz Brzozowski, zdobywając najładniejszą bramkę pierwszej kolejki.

 

MVP – Przemysław Urbanek (Skan-Color Team)

 

Najważniejsze wydarzenia pierwszej kolejki:

  • W 1. Kolejce padło 37 bramek – najwięcej w meczu między HaQ Finance a Defro Strawczyn (6:4)
  • Tylko jeden bramkarz zachował czyste konto – Arek Cieśliński (4:0 z Harnasiami)
  • Aż 4 trafieniami w meczu ze Skan-Color popisał się Tomasz Raczyński (MMW Szalunki)

 

Klasyfikacja strzelców:

  1. Tomasz Raczyński (MMW Szalunki) – 4 bramki
  2. Jakub Zakrzewski (HaQ Finance) – 3 bramki

Czyste konta:

  1. Arkadiusz Cieśliński – 1

 

1. Soccer City       2 6-2 4 pkt
2. MMW Szalunki       1 5-1 3 pkt
3.  Skan-Color Team       2 7-6 3 pkt
4. Defro Strawczyn       2 8-8 3 pkt
5. HaQ Finance       2 7-10 3 pkt
6. A jakoś to będzie       2 4-6 1 pkt
7. Harnasie Kielce       1 0-4 0 pkt

 

Pauzował zespół KKN Zagnańsk

 

Relacja przygotowana przez Ćmińską Ligę Szustek

Zostaw komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2016 haratam.pl | Developed by haratam.pl | v 3.05
Strona wygenerowana w: 0,543 sekund