Halowy turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych powiatu Zgierskiego

Halowy Turniej piłki nożnej szkół gimnazialnych powiatu Zgierskiego
2016-03-21 - 2016-03-21
Praktycznie cały dzień

Lokalizacja

Miejscowość: Zgierz
Adres: ul. Wschodnia 1

Dyscypliny

Piłka nożna
Turniej
Dostępne miejsca: 0
Zapisani (0) :
Dodane przez: Zdjęcie profilowe haratamharatam

Opis

Halowy turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych powiatu Zgierskiego


Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu w dniu 21 marca 2016 r. - popularnie nazywanym DNIEM WAGAROWICZA - organizuje na hali MOSIR w Zgierzu przy
ul. Wschodniej 2 - turniej halowej piłki nożnej pod hasłem "Bezpiecznie kibicuję ? przeciwnika szanuję" (II edycja) w ramach projektu "Kibicuj Bezpiecznie" w którym wezmą udział drużyny piłkarskie stanowiące młodzież gimnazjalną z terenu powiatu zgierskiego zgłoszone przez poszczególne szkoły.
Do projektu zostało zaproszonych ponad 20 gimnazjów.
Projekt "Kibicuj Bezpiecznie" jest objęty honorowym patronatem przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Łódzki Związek Piłki Nożnej, Starostwo Powiatowe w Zgierzu oraz Urząd Miasta Zgierza.
Władze samorządowe z całego powiatu zgierskiego (Burmistrzowie i Wójtowie Gmin) popierają projekt i w ramach współpracy zadeklarowali chęć współfinansowania w/w projektu.
Przedsięwzięcie poparł również Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ? p. Zbigniew Boniek, który ufundował nagrody dla młodzieży.
Główną koncepcją powyższego wydarzenia sportowego jest chęć propagowania wśród młodych mieszkańców powiatu zgierskiego idei bezpiecznego i kulturalnego prowadzenia dopingu podczas meczów piłki nożnej.
Rywalizacja podczas turnieju przebiegać będzie na dwóch płaszczyznach: turniej halowej piłki nożnej i bezpiecznego kibicowania.
Spotkanie w tym dniu z młodzieżą będzie też okazją do przeprowadzenia innych akcji profilaktycznych odnoszących się do szeroko rozumianego zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa.
Młodzież uczestnicząca w Turnieju będzie mogła uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych związanych z bezpiecznym kibicowaniem, zagrożeniami wynikającymi z nieumiejętnego korzystania z internetu (profilaktyka związana z cyberprzestępczością) ale również przeciwdziałaniem uzależnień od narkotyków, "dopalaczy" i alkoholu.
Podczas imprezy nie zabraknie fachowego instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży. Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Zgierzu w ramach przerwy między meczami przeprowadzą krótkie szkolenie w tym zakresie.
W czasie wspomnianego Turnieju wyłonieni zostaną zwycięzcy w następujących kategoriach: najlepsza drużyna dziewcząt, najlepsza drużyna chłopców, najlepszy bramkarz, najlepszy strzelec oraz najlepsza oprawa meczowa.

Zostaw komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2016 haratam.pl | Developed by haratam.pl | v 3.05
Strona wygenerowana w: 0,924 sekund